‘In deze jaaropleiding permacultuur ontdek je in zeven inspirerende weekenden wat permacultuur is en hoe je het kunt toepassen in je leven.
Permacultuur principes zijn denkgereedschap in tijden van verandering
David Holmgren – medeoprichter permacultuur
Voor informatie over de volgende Jaaropleiding klik hier.
Met deze jaaropleiding helpen wij jou om je idealen te realiseren. Denk aan een voedselbos, een eetbare tuin, een buurtinitiatief of een ecodorp. Je maakt tijdens de opleiding een veerkrachtig en realistisch ontwerp en een plan om jouw ideeën ecologisch en duurzaam uit te voeren.
Iedereen kan een positieve invloed op de wereld hebben, het is alleen vaak moeilijk om te weten waar je kunt beginnen. Permacultuur is een ontwerpsysteem om je leefomgeving vorm te geven. Het biedt je een kaart en een kompas om stapsgewijs jouw groene idealen te realiseren.
Permacultuur is gebaseerd op ecologische patronen en processen. Het helpt je om met de natuur mee te werken in plaats van er tegenin. Met permacultuurontwerp kun je vormgeven aan de regeneratie van jezelf, jouw omgeving en tenslotte aan de wereld.
Voor wie is deze jaaropleiding permacultuur?
Dit past waarschijnlijk bij jou als
- Je enthousiast bent over voedselbossen, grijswatersystemen en eetbare (achter)tuinen
- Je hierover meer wilt leren, samen met andere regeneratieve technieken
- Je je bewust bent van de wereldproblematiek en graag een onderdeel van de oplossing wilt zijn
- Je aan een ander perspectief toe bent; integer, positief, oplossingsgericht – als het ook nog leuk kan zijn, is dat mooi meegenomen
- Je geïnteresseerd bent in menselijke en natuurlijke systemen
- Je nieuwsgierig bent naar de bredere toepasbaarheid van permacultuurontwerpen
- Je graag je eigen leven wilt veranderen, meer in verbinding met de natuur, zelf de verandering wilt zijn die je graag wil zien
- Je mogelijk met permacultuur op professionele manier verder wilt gaan, bijvoorbeeld als ontwerper, boer, met stadslandbouw of met sociale projecten
- Je aan een avontuur toe bent!
Voor wie niet?
Waarschijnlijk heb je een andere soort cursus nodig als
- Je alleen alles weten wilt over planten en moestuintechnieken
- Je vooral praktisch bezig wilt zijn met ‘hands on’ technieken zoals leembouw
- Je alleen informatie over één onderwerp wilt, zoals voedselbossen of earthships.
De onderwerpen van de opleiding zijn:
- De uitgangspunten van permacultuur
- Systeemdenken en ontwerptechnieken
- Menselijke systemen en processen
- Ecologische patronen en processen observeren en interpreteren
- Ontwerpen met permacultuur.
We schenken veel aandacht aan de werking van de natuur en de relevantie ervan voor ons leven. Denk bijvoorbeeld aan voedselproductie, gezondheid, bouw, (samen)werken en leven. Je leert natuurlijke systemen te onderzoeken aan de hand van klimaat en microklimaat, water, bossen, bodem en biodiversiteit. We bieden praktische en ‘to the point’ technieken aan.
Waar ga je mee naar huis?
- Actief kunnen werken met permacultuur als ontwerpmethodiek
- Inzicht in het belang en de betekenis van natuurlijke systemen
- Helderheid over wat je persoonlijke doelen zijn
- Een plan van aanpak voor jouw doelstellingen
- Strategieën voor effectieve samenwerking
- Een netwerk van proactieve medecursisten
- Een permacultuur ontwerp certificaat
- Veel inspiratie!
Wat kost het en waar is het?
Voor zeven weekenden betaal je in totaal € 1160,00; inclusief handouts, koffie/thee en BTW. Je neemt zelf je lunch mee.
De locatie van de opleiding is Ponderosa, Bronsbergen 12, 7207 AA in Zutphen.
De aanvang is zaterdag en zondag om 10.00 uur, de afronding om 17.00 uur.
Het is mogelijk om, tegen een vergoeding, je kind(eren) mee te nemen. Neem voor informatie hierover contact op met Marike Jansen, via marike@ponderosa.life.
De data van de opleiding zijn:
Introductieweekend: 25 en 26 maart
Je kunt je kennismaking beperken tot alleen deze introductie – zie hiervoor de aparte pagina
Weekend 2: 22 en 23 april
Weekend 3: 13 en 14 mei
Weekend 4: 10 en 11 juni
Weekend 5: 8 en 9 juli
Weekend 6: 23 en 24 september
Weekend 7: 14 en 15 oktober
Het eerste weekend van de opleiding mag ook als aparte introductie-workshop meegemaakt worden. Op deze manier kun je nog beter inschatten of de opleiding voor jou geschikt is.
Voor extra informatie (over de Introductie-workshop)
Bel
Stefan Hanstede – 06-48 944 042
of e-mail met
Katharine Hone – katharine@permacultuurzwolle.nl.
Je kunt je natuurlijk ook meteen aanmelden voor de introductie-tweedaagse of de hele opleiding via katharine@permacultuurzwolle.nl.